Гриби є частим компонентом препаратів у допоміжній медицині для відновлення й підтримки організму. Вони наповнені вітамінами, мінералами й різними активними біологічними сполуками. Тому виник спеціальний напрямок лікування грибами – фунготерапія. В рамках цієї терапії застосовують різні гриби та ефективно підтримують здоров'я людини, щоб запобігти хворобам та зміцнити стан організму у боротьбі з захворюваннями.
Що таке фунготерапія?
Фунготерапія – це метод профілактики та зміцнення здоров'я, при якому використовують гриби та препарати на основі грибів. Вона вважається традиційною для медицини країн Азії, зокрема Японії, Китаю, Кореї. Адже саме там гриби використовують з часів древньої медицини, і активно досліджують у сучасній науці, яка має назву мікологія. Сама назва терапії походить від слова fungi, яке з латини означає гриби, також є й інша назва mycota.
Для чого потрібна фунготерапія?
Може виникати запитання, що лікує фунготерапія і у яких випадках вона корисна. Ця методика є частиною комплексного лікування з холістичним підходом до здоров'я, при якому активують захисні сили організму для боротьби з різними хворобами. Метод застосування грибів дозволяє зміцнити імунітет та серцево-судинні системи, боротись з інфекціями, підтримати організм при онкологічних, імунних та інших захворюваннях. Все це відбувається у складі цілісної терапії разом з іншими лікувальними підходами.
Де використовують фунготерапію?
У західній медицині часто практикують різні додаткові методи та терапії, зокрема й лікування грибами. Фунготерапія відкриває багато можливостей для підтримки й зміцнення організму в різних напрямках. Імунологія, кардіологія, онкологія, гастроентерологія, дерматологія – всі ці направлення і багато інших застосовують терапію грибами, властивості яких розкрили мікологи. Гастрит, виразки, варикози, гінекологічне хвороби, кисти чи хвороби яєчників можуть лікуватись з допомогою додаткових харчових продуктів, які допомагають позбуватись симптомів та наслідків хвороб. Спектр хвороб, з якими допомагають боротись гриби великий.
В онкології
Активно застосовується фунготерапія в онкології, оскільки гриби містять бета-глюкани, котрі підсилюють імунну систему. З їх допомогою організм стає більш стійким та адаптованим, легше переносить хіміотерапію. Застосування грибів є частиною загального лікування і його рекомендують застосовувати разом з іншими підходами в медицині. Комплексний холістичний підхід – практика провідного онкологічного центру світу MSK (США), де проводять на рівні з іншими терапіями і фунготерапію для загального зміцнення організму.
Міома
Застосовують цей метод також при доброякісних пухлинах. Завдяки компонентам з імуномодулюючим ефектом призупиняється ріст опухолі, знижуються запальні процеси та нормалізується гормональний баланс. Цього всього дозволяє досягати фунготерапія, міома й інші види доброякісних пухлин можуть лікуватись таким підходом, доповнюючи традиційну медицину та допомагаючи відновлювати організм після хіміотерапії чи хірургічного втручання.
Гельмінтоз
Є ще одна з категорій, при якій буде корисною фунготерапія, – гельмінтоз та його наслідки. Деякі види грибів мають антигельмінтні властивості та допомагають боротись з паразитами, зміцнювати імунітет для швидкого позбавлення інвазії у дорослих та дітей. Зокрема при гельмінтозі допомагають препарати на основі лисичок, грибів шиітаке, чаги.
Очищення печінки
Наявність у складі грибів компонентів з антиоксидантною дією допомагає також застосовувати їх для очищення сечовивідних шляхів та печінки.
Склероз
Розсіяний склероз є аутоімунним захворюванням, при якому імунна система організму самостійно вражає нервові клітини. Тому лікувальні гриби сприятимуть підтримці загального стану організму завдяки нейропротекторному та імуномоделюючому ефекту.
Лікування суглобів
Завдяки здатності знімати запалення грибні препарати також допомагають у зміцненні суглобів.
Аденоми простати
Для підтримки організму у боротьбі з доброякісною пухлиною аденоми простати використовують гриби рейші, мейтаке, шиітаке.
Простатит
Заспокійливі та протизапальні властивості лікувальних грибів дозволяють знижувати активність у передміхурових залозах. Цьому сприяє фунготерапія, гриб веселка зокрема хастосовують для нормалізації процесу сечовипускання при простатиті.
Щитовидка
Також з допомогою грибів можна регулювати роботу щитовидної залози та позбавитись симптомів і наслідків від порушень щитовидки.
Інфекційні та вірусні захворювання
Гриби мають потужну протибактеріальну властивість, тому їх застосовують при інфекційних захворюваннях для протидії вірусам та для зміцнення імунітету.
Серцево-судинні захворювання
Для підтримки дихальної функції та серцево-судинної системи також підходить фунготерапія, кордицепс стане вдалим рішенням для цього. Адже гриб кондицепс підсилює насиченість тканин киснем та стимулює вироблення молекул АТФ.
Фунготерапія цілющими грибами
Для лікування грибами використовують так звані цілющі гриби. Це ті, в складі яких є біоактивні компоненти – антиоксиданти, полісахариди, мінерали, вітаміни. Саме вони допомагають зміцнювати стан організму та долати різні симптоми. Більше про фунготерапію можна дізнатись у лекції
.
На основі грибів розробляють різноманітні чаї, порошки, капсули та інші форми препаратів для зміцнення імунітету. Зокрема найпоширенішими у фунготерапії є такий перелік грибів.
Лисички
Якщо вас зацікавила фунготерапія, лисички є одним з видів грибів з високим вмістом полісахаридів. Цей продукт використовують як антигельмінтний засіб, а також для допомоги організму у боротьбі з інфекціями та для виведення токсин.
Гриб веселка
Зі шкірними захворюваннями, серцево-судинними, вірусними та багато іншими допомагає боротись гриб веселка, який має сильну імуномодулюючу дію.
Агарик
Також використовує фунготерапія агарік-бразильський різновид гриба з потужними протираковими властивостями та імуномодулюючою дією. Він допомагає у комплексному лікуванні, щоб знизити побічні ефекти від тривалого курсу лікування.
Шиітаке
Терапія грибами шиітаке переважно направлена на зниження холестерину, протипухлинні процеси, нормалізацію роботи серцево-судинної системи та протидію різноманітним інфекціям.
Рейші
Цей вид грибів відомий також як лінчі і його називають «грибами безсмертя», і він наділений антиоксидантними властивостями. Також корисний для зняття стресу, покращення сну та загального зміцнення імунітету.
Чага
Гриб чага славиться високою антиоксидантною і протизапальною дією та зниженням оксидативного стресу.
Питання про фунготерапію
Які гриби що лікують?
Є багато лікувальних грибів, які пропонує фунготерапія. Гриби, які найпоширеніші для зміцнення здоров'я:
- кордицепс використовують для серцево-судинної системи, нирок, легень;
- левова грива для покращення пам'яті та когнітивних функцій;
- майтаке для регулювання цукру та протипухлинної дії;
- лисички гельмінтоз та відновлення печінки;
- шиітаке як противірусний засіб, зокрема проти папілом;
- рейші при стресах та для зниження холестерину.
Які гриби вбивають ракові клітини?
Гриби шиітаке, рейші, майтаке та деякі інші містять бета-глюкани з протипухлинними властивостями, тому їх використовують для зміцнення організму при онкології, але обов'язково в комплексі з традиційними методами лікування та з консультацією лікаря.
Які відгуки про фунготерапію?
Більше про те, що таке фунготерапія, відгуки про неї і користь грибів при різних захворюваннях можна знайти на нашому сайті, а також замовити в Києві та Україні різні порошки з грибів.