Мейтаке (Maitake)
Гриб мейтаке — що це?
Грифола кучерява grifola frondosa — їстівний та лікарський гриб, що живе у листяних лісах. Росте на стовбурах дубів, грабів, буків та кленів, утворюючи в нижній частині старих стволів великі плодові тіла масою до 10 кг. Вони утворені безліччю хвилястих шапинок, що ростуть з центральної «ніжки» розміром від 5 до 100 мм, від чого гриб грифола кучерява і отримав свою наукову назву. Через схожість з овечою шерстю він також називається гриб баран. У Японії його називають maitake, що означає «танцюючий гриб», у Китаї — хуей шу хуа або «квітка сірого дерева», у Німеччині — Gemeine Klapperschwamm або брязкальце звичайне.
Згідно з історичними джерелами, гриби майтаке в Азії традиційно використовуються в їжу вже понад 5 тисяч років, причому є основним кулінарним грибом, поряд з шиїтаке. У 80-ті роки у Японії його вперше почали культивувати у штучному середовищі, навчившись вирощувати плодові тіла масою до 45 кг. Разом з поживною цінністю вчені звернули увагу на медичні властивості мейтаке, користь якого вивчається щодо широкого спектра захворювань.
Корисні властивості гриба майтаке
Гриб бараняча голова широко застосовується в японській народній медицині, як комплексний загальнозміцнюючий та лікарський засіб. Відзначається ефективність мейтаке як антиоксиданта, засобу для захисту печінки, контролю рівню цукру в крові, регулювання холестерину, підтримки імунної системи. Офіційна медицина досліджує властивості гриба grifola frondosa відносно боротьби зі злоякісними пухлинами.
Згідно з науковими дослідженнями, така комплексна дія може пояснюватись наявністю в його складі наступних компонентів:
- бета-глюкани – група полісахаридів з різновекторною дією, з яких найбільш значущими є D-фракція, MD-фракція, X-фракція, MZ-фракція та МТ-α-глюкан. Ці полісахаридні комплекси позитивно впливають на мікробіоту кишечника, що потенційно забезпечує антидіабетичний, антигіперліпідемічний, антигіпертензивний, противірусний ефекти, активність відносно пухлин, захворювань печінки тощо;
- грифолан — бета-глюкан, який має імуномодулюючий ефект, стимулюючи вироблення Т-хелперів, цитокінів та антитіл, а також забезпечує протипухлинну дію.
Крім фармакологічних ефектів, гриб G. frondosa є здоровою їжею та дієтичною добавкою, прийом якої забезпечує організм білками (до 40% у складі гриба), вуглеводами, харчовими волокнами (від 15%), вітаміном D2, вітамінами групи В та мінералами (K, P, Na, Ca, Mg) при низькому вмісті жирів (до 8%) та низько калорійності. З кулінарної та загальнозміцнюючої точки зору купити грифолу кучерову варто в якості харчового ароматизатора і харчового компонента заради її солодкуватого смаку та ефекту умамі, що забезпечується високим вмістом трегалози, 5'-нуклеотидів, аспарагінової та глутамінової амінокислот.
Купити гриб майтаке у магазині Papa Nature
Наш інтернет-магазин пропонує купити гриб мейтаке в Україні з доставкою у Києві, Дніпрі, Львові та інших містах. У нашому каталозі можна замовити:
- грибний порошок, який виготовлений з висушеного подрібненого плодового тіла гриба без добавок міцелію мейтаке — це харчова добавка, яка може вживатися і в сухому вигляді, але для підвищення біодоступності білкових компонентів і бета-глюканів до (7-10%) бажано приймати її в вигляді настою (1 ч.л. порошку на 150 мл окропу настоювати 5 хвилин і вживати до 3 разів на день);
- екстракт гриба Мейтаке — порошкоподібний продукт подвійної екстракції грибної сировини, в якому вже міститься у біодоступному вигляді близько 50% полісахаридів, включаючи основні діючі речовини — бета-глюкани (до 30%). Такий продукт можна вживати у сухому вигляді або, запиваючи водою.
-
Які самі популярні продукти у Мейтаке (Maitake)
-
Які ціни на гриби майтаке?
-
Чи є протипоказання?
-
Які відгуки про гриб maitake?
-
Чи ефективний мейтаке при онкології?
-
Чи можна приймати мейтаке для схуднення?
-
Чи допомагає мейтаке при діабеті та інсулінорезістентності?